
Україна та Японія підписали меморандум про запуск Japan-Ukraine Digital Tech Cooperation Initiative – нової ініціативи цифрово-технологічного співробітництва. Документ уклали Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії. Про це повідомляє Мінцифри.
Нова платформа має сприяти реалізації спільних проєктів у сфері цифрових технологій, залученню інвестицій та розвитку партнерства між державними установами, ІТ-компаніями, стартапами й інвесторами обох країн.
Читайте такожCEO Devlight Ігор Полич: як підготувати компанію та співробітників до роботи з ШІ-агентами
Компанії зможуть обмінюватися експертизою, укладати контракти та масштабувати свої рішення на міжнародних ринках.
Серед пріоритетних напрямів співпраці визначено штучний інтелект, робототехніку, кібербезпеку, безпілотні системи, а також розвиток цифрової інфраструктури та ІТ-галузі. У Японії наголосили, що меморандум має сприяти подальшому відновленню України та її економічному зростанню.
Нещодавно стало відомо, що Японія вперше відправить кількох військових до місії НАТО з допомоги Україні. Також Японія підвищує вартість візи вперше з 1978 року й одразу в п'ять разів.