Україна і Японія створили платформу для технологічного співробітництва та інвестицій

Україна і Японія створили платформу для технологічного співробітництва та інвестицій
Т.в.о. міністра Мінцифри Олександр Борняков з представником Японії (Фото: Мінцифри)

Україна та Японія підписали меморандум про запуск Japan-Ukraine Digital Tech Cooperation Initiative – нової ініціативи цифрово-технологічного співробітництва. Документ уклали Міністерство цифрової трансформації України та Міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії. Про це повідомляє Мінцифри.

Нова платформа має сприяти реалізації спільних проєктів у сфері цифрових технологій, залученню інвестицій та розвитку партнерства між державними установами, ІТ-компаніями, стартапами й інвесторами обох країн.

Читайте такожCEO Devlight Ігор Полич: як підготувати компанію та співробітників до роботи з ШІ-агентами

Компанії зможуть обмінюватися експертизою, укладати контракти та масштабувати свої рішення на міжнародних ринках.

Серед пріоритетних напрямів співпраці визначено штучний інтелект, робототехніку, кібербезпеку, безпілотні системи, а також розвиток цифрової інфраструктури та ІТ-галузі. У Японії наголосили, що меморандум має сприяти подальшому відновленню України та її економічному зростанню.

Нещодавно стало відомо, що Японія вперше відправить кількох військових до місії НАТО з допомоги Україні. Також Японія підвищує вартість візи вперше з 1978 року й одразу в п'ять разів.